Ubrania z wyjątkowym haftem

 
Wykonanie ubrania z wzorami haftowanymi pozwala na stworzenie niepowtarzalnych ubrań. Hafty pojawiają się zarówno na dużych jak też małych seriach ubrań. Są one wykonywane również przy tworzeniu ubrań w warunkach domowych.
 
Maszyny do szycia pozwalają na tworzenie ubrań w warunkach domowych. Amatorskie maszyny są wygodne w użytkowaniu. Pozwalają na szybsze nauczenie się ich obsługiwania. Ich wydajność pracy jest znacznie mniejsza w stosunku do profesjonalnych maszyn. Jednak maszyny amatorskie to znacznie mniejsze koszty pozyskania. Dotyczy to również maszyn do haftowania. Popularna hafciarka to przede wszystkim urządzenie z jedną głowicą.
 
Maszyny z jedną głowicą są również jednymi z bardziej popularnych urządzeń również w profesjonalnych wersjach. Wynika to ze stosowania takich urządzeń przez małe firmy realizujące usługi dla klientów indywidualnych. Przy wykonywaniu haftów na ubraniach w małych seriach proste maszyny są w stanie się również sprawdzić.
 
Maszyna z wolnym ramieniem
Nie tylko maszyny z jedną głowicą są obecnie popularne. Dotyczy to również maszyn z wolnym ramieniem. Pozawalają one wygodniej wykonywać szycie na małych powierzchniach. Jednocześnie haft na czapkach jest wygodniejszy. Wynika to z możliwości odpowiedniego ustawienia czapki przy hafcie.
 
W firmach niezbędne bywa stosowanie również haftowania w wielu kolorach. Pozwala to zapewnić wykonanie haftu przy wykorzystaniu różnych nici. Maszyny pozwalające na zamontowanie wielu nici w różnych kolorach są wygodniejsze w obsłudze. Wydajność pracy jest większa gdyż nie trzeba ręczenie wymieniać poszczególnych nici.
 
Gdy wybierana jest maszyna niezbędne jest określenie celu jej użytkowania. Maszyna do użytku przemysłowego musi być wydajna oraz trwała. Przekłada się to na czas wykonania zleceń oraz na jakość wykonania usług. Wydajność pracy to między innymi możliwość stałej pracy bez przerw. Przy takiej pracy ważne jest by maszyna działała bez awarii, które powodują niepotrzebne przestoje. Bywa to utrudnieniem przy dużych zamówieniach.